Maršruta apraksts
Polārā loka foreles
Laika posms: 18. augusts, 2020 - 29. augusts, 2020
Brīvas vietas: 4 no 6

Piedzīvojums sākas tieši pie polārā loka un ir saīsināta oriģinālā pārgājiena versija. Maršruts iet pa Tjapkavardo ieleju ar daudziem ūdenskritumiem un neaizmirstamiem kalnu skatiem. Fierras kalnu virsotnes izskatās, ka ir ar roku aizsniedzamas, bet tomēr tas prasīs vismaz pusi dienas lai līdz turienei aizkļūtu.

Maršruts domāts copmaņiem (un ne tikai), kas vēlas iepazīties ar ziemeļu dabu un kalniem, jo ja apnīk makšķerēšana, tad ir iespējams censties pievarēt kādu no tuvākajām virsotnēm 1300-1600m augstumā. Kalni ir samērā lēzeni un alpīnisma iemaņas nav nepieciešamas. Iespējams kāds nav pārliecināts par sevi, par dzīvošanu pilnīgā "wild life" režīmā, tad te ir neliels atbalsts- kalnu mājiņa. Ja par pašu makšķerēšanu, tad foreļu te pietiek un pagājušo gadu lielākas zivis bija nedaudz zem un virs 2kg rumpī. Lielākās kā parasti noraujas :) Turklāt, ja apnīk upe un foreles, tad var doties kalnos un mēģināt noķert kādu arktisko pāliju. Pagājušajā gadā mums tas izdevās. 

Makšķerēšana atļauta gan ar spiningu, gan mušiņmakšķeri. 

Lai gūtu priekšstatu un vizuālo impulsu, aicinu izlasīt pagājušo gadu braucienu atskaites un apskatīt foto.


Maršruta plāns:
  • 18. augusts. Izbraukšana no Rīgas. Prāmis Tallina – Helsinki.
  • 19. augusts. Ceļš uz starta vietu. Atpūta kempingā.
  • 20. augusts. 12km pārgājiens līdzi nometnes vietai. Ejot pavērsies vienreizēji skati uz ūdenskritumiem. Pundurbērzu audzes. Cope.
  • 21-26. augusts. Sešu dienu cope. Makšķerējamais posms ir 3-4km gan uz leju, gan uz augšu. Upe samērā strauja ar ūdenskritumiem un krācēm, kas mijas ar mierīgiem pūliem, kur iespējams iegūt trofejas cienīgas foreles. Tāpat ir iespēja doties ap 5km garā pārgājienā uz ezeriem, kas atrodas kalnu ieplakā. Nometne atrodas vietā, kur ir kalnu mājiņa, tā gan nav paredzēta nakšņošanai, bet ja uznāk neciešami laika apstākļi, tad ir vieta, kur paglābties no lietus, iekurināt plīti, sausumā un siltumā pagatavot pārtiku, vai arī vienkārši pārlaist nelaiku.
  • 27. augusts. Pārgājiens atpakaļ līdz kempingam, atpūta.
  • 28. augusts. Ceļš uz Helsinkiem, prāmis.
  • 29. augusts. Iebraukšana Rīgā.
  • Maršruta formāts var tikt mainīts, balstoties uz braucēju vēlmēm. Var lidot ar helikopteri vienā virzienā un ārā nākt kājām. Var izmantot helikopteri abos virznienos un vienas nometnes maiņu.
Cena: 650.00-850.00 EUR
Cenā iekļauts:

Ceļa izdevumi, makšķerēšanas licences, pārtika, apdrošināšana, maksa par mājiņu, gida pakalpojumi.

Cenā nav iekļauts : alkoholiskie dzērieni, personīgie izdevumi.

Grupas lielums 3-6 cilvēki.

Rezervēt vai pieteikt  savu dalību var ne vēlāk kā 30 dienas pirms brauciena.

P.S. Maršruts var tikt daļēji mainīts neparedzamu laika apstākļu dēļ vai pamatojoties uz notikumiem, kas iepriekš nav paredzami.

 

Radušies jautājumi vai gribas uzzināt vairāk? Nekautrējaties, izmantojiet pogu "Uzzināt vairāk" un uzdodiet jautājumu!

 
Noderīga informācija: Ekipējums.
Lai pilnībā varētu baudīt ceļojumu un jūsties komfortabli ir jāņem vērā, ka ir lietas bez kurām neiztikt:

1. Ietilpīga (60-80 litri) un ērta mugursoma. Svarīgi lai mugursomai būtu regulējams muguras balsts, tas palīdzēs pieregulēt atbilstoši katra augumam. Pareizi saregulēta soma neliksies nemaz tik smaga.
2. Vienvietīga vai divvietīga telts ar vidēju mitruma izturību (sākot no 2000mm). Jo telts būs vieglāka, jo mazāk pašiem jānes.
3. Guļammais ar ekstremālo temperatūras robežu līdz -5C būs pilnībā pietiekoši un paklājiņš visamz 1cm biezumā. Ērti ir no putu materiāla veidotie, jo tie ir viegli, neuzsūc mitrumu un tāpēc sarullētā veidā ir stiprināmi somas ārpusē.
4. Garākiem pārgājieniem lieti noder nūjošanai paredzētas nūjas, bet tas nav obligāti.


Apģērbs.
Ir teiciens- nav sliktu laika apstākļu, bet ir tikai nepiemērots apģērbs. Atliek vien noskaidrot, kas tad ir piemērots apģērbs.
1. Apavus vajadzētu izvēlēties ar rievotu zoli un augstumā virs potītes. Optimālākais risinājums ir speciālie tūristu pārgājiena (hiking) vai treking zābaki, var izmantot arī citus, bet galvenais lai būtu nostiprināta potīte un zoles neslīdētu.
2. Vidējā gaisa temperatūra pie polārā loka vasarā ir ap 15-20C, bet samērā bieži nokrīt arī līdz 5C, vai pat vēl zemāk, tāpēc lietderīgi ir paņemt kādu siltāku jaku. Arī naktij siltāku drēbju kārta nenāks par ļaunu. Tāpat ir jānodrošinās pret vēju un lietu. Vislabākā izvēle ir Gore-tex vai līdzīga materiāla virsjaka, kas elpo, bet nelaiž mitrumu un aiztur vēju. Ļoti labi, ja ir arī tāda paša auduma bikses, bet var iztikt arī ar parastajām kokvilnas. Galvenais vajag izvairīties no neelpojošiem sintētiskiem meteriāliem.
3. Cepure ar nagu vai panamas tipa galvassega.


Veselība
Neskaitot personiskās higiēnas lietas ir jānodrošinās dažādām mikro traumām un no medikamentiem ieteicams ņemt līdzi : plāksterus, dezinfekcijas līdzekļus, marli, elastīgo saiti, pretsāpju līdzekļus, smēri sastiepumiem, aktīvo ogli vai ko līdzīgu, zāles pret temperatūru.
Pilnīgi noteikti nedrīkst aizmirst pretodu līdzekļus!


Makšķerēšana
Lielākajā daļā upju un ezeru ir noteikti minimālie zivju izmēri : alatai 30cm, forelei 35cm. Paturēt var 5 zivis dienā. Piemēram- 5 alatas vai 2 alatas un 3 foreles. Ņemot vērā, ka cope notiek tālu no apdzīvotām vietām, tad nerakstīta ētika nosaka, ka tiek paturētas tikai tik daudz zivis, cik ir iespējams izlietot pārtikā. Parasti tas ir ne vairāk, kā viena/divas zivis uz personu. Pārējās tiek saudzīgi atbrīvotas un atlaistas.
Šeit ir atļauta makšķerēšana tikai ar mākslīgajām ēsmām, respektīvi- spiningošana un mušiņmakšķerēšana. Ir arī posmi, kas ir paredzēti tikai mušiņmakšķerēšanai, kā arī ar limitētu paturamo zivju skaitu un minimālo izmēru.
Upes Ziemeļzviedrijā ir samērā platas un krasta aizaugums minimāls, tāpēc jāizvēlas spiningus sākot no 2,40m un garākus, ar svara testu robežās no 2-18gr. No mānekļiem sevi ir pierādījuši dažādi „rotiņi” 1-3 Nr., kā arī nelieli vobleri. Vidējais mekšķerēšanas dziļums ir 1-2m, bet mēdz gadīties arī dziļākas bedres. Dzidrajā ūdenī priekšroka dodama monofilajām auklām ar diametru 0.18-0.23mm. Optimāli ir 0.2mm.
Mušiņmakšķerēšanai būs piemēroti 5-7 klases kāti. Kādu auklu un ķeršanas veidu izvēlēties ir katra makšķernieka izvēle, bet viennozīmīgi vislielāko baudu sagādā zivs piemānīšana ar sauso mušiņu. Te sevi ir pierādījušas dažādas „Mayfly”, „Caddis” un „Klinkhammer” tipa mušiņas, protams izmantojot arī nimfas, strīmerus ir iespējams tikt pie kārtīga loma.
Ekipējumā noteiktu vajadzētu būt brienamajam kombinezonam vai garajiem zābakiem, jo bieži pie „karstākajiem punktiem” var piekļūt tikai iebrienot. Polarizējošās saules brilles palīdzēs vieglāk lasīt upi un atrast zivis.