Maršruta apraksts
Alatas tundrā
Laika posms: 15. augusts, 2019 - 25. augusts, 2019
Brīvas vietas: 5 no 7

Šis ceļojums būs vēl nepieredzēta pieredze katram, kurš nav saskāries ar tundru un dabu, ko iespējams izbaudīt tikai pašos Zviedrijas ziemeļos. Salīdzinoši nelielie kalni, ko sauc par sopkām rada īpašu gaisotni.Makšķerēšana būs divās upēs, kur pārsvarā dzīvo alatas, bet arī foreles var gadīties lomos. 

Alatu izmērs ap 50cm un vairāk šeit nav nekas nepierasts, bet pārsvarā ir zivis ap 45cm garumā.

Šī maršruta garums ir aptuveni 40km turp un atpakaļ un to var noiet jebkurš. Copmaņiem, kas pārvalda mušiņmakšķerēšanu vai arī vēl tikai apgūst iemaņas, te būs lieliska iespēja ķert alatas uz sauso mušiņu. Tas ir fantastiski! Ir atļauta arī spiningošana, kas ir ne mazāk rezultatīva.

Lai gūtu vizuālo ieskatu ceļojumā un uzzinātu vairāk, aicinu izlasīt iepriekšējā brauciena atskaiti http://www.gofishing.lv/reviews/view/3 , kā arī apskatīties foto.

Šobrīd upē ir ienākuši arī laši. Pēc braucēju vēlmēm maršruts var tikt arī pārplānots fokusējoties tieši uz lašiem. Tādā gadījumā paliekam pirmajā nometnes vietā. Nepērkot nekādas papildus licences makšķernieks dienā drīkst paturēt vienu lasi, kas sasniedzis vismaz 50cm garumu.

Maršruta plāns:
  • 15.augusts. Izbraukšana no Rīgas. Prāmis Tallina-Helsinki.
  • 16.augusts. Ceļš uz starta vietu, iešana līdz nometnes vietai, attālums 13km, nometnes iekārtošana, atpūta.
  • 17.augusts. Cope. Labākais posms ir 2-3km pa upi uz leju, bet arī pie nometnes ir labas vietas.
  • 18.augusts līdz 22.augusts. Pārgājiens 6km uz nākošo nometnes vietu, +4 dienu cope, kas ļaus gūt trofejas cienīgas alatas. Te katrs var izvērsties atbilstoši savām spējām- neierobežoti liels gabals pa upi uz augšu un apmēram 3km pa upi uz leju.
  • 23.augusts. Pārgājiens uz pirmo nometnes vietu 6km, atpūta, cope.
  • 24.augusts. Pārgājiens 13km uz starta vietu, ceļš uz Helsinkiem.
  • 25.august. Prāmis Helsinki- Tallina. Iebraukšana Rīgā.
Cena: 650.00 EUR
Cenā iekļauts:

Ceļa izdevumi, makšķerēšanas licences, pārtika, apdrošināšana, gida pakalpojumi.

Cenā nav iekļauts : alkoholiskie dzērieni, personīgie izdevumi.

Grupas lielums 3-7 cilvēki.



 

Rezervēt vai pieteikt  savu dalību var ne vēlāk kā 30 dienas pirms brauciena.

P.S. Maršruts var tikt daļēji mainīts neparedzamu laika apstākļu dēļ vai pamatojoties uz notikumiem, kas iepriekš nav paredzami.

Radušies jautājumi vai gribas uzzināt vairāk? Nekautrējaties, izmantojiet pogu "Uzzināt vairāk" un uzdodiet jautājumu!

 

 
Noderīga informācija: Ekipējums.
Lai pilnībā varētu baudīt ceļojumu un jūsties komfortabli ir jāņem vērā, ka ir lietas bez kurām neiztikt:

1. Ietilpīga (60-80 litri) un ērta mugursoma. Svarīgi lai mugursomai būtu regulējams muguras balsts, tas palīdzēs pieregulēt atbilstoši katra augumam. Pareizi saregulēta soma neliksies nemaz tik smaga.
2. Vienvietīga vai divvietīga telts ar vidēju mitruma izturību (sākot no 2000mm). Jo telts būs vieglāka, jo mazāk pašiem jānes.
3. Guļammais ar ekstremālo temperatūras robežu līdz -5C būs pilnībā pietiekoši un paklājiņš visamz 1cm biezumā. Ērti ir no putu materiāla veidotie, jo tie ir viegli, neuzsūc mitrumu un tāpēc sarullētā veidā ir stiprināmi somas ārpusē.
4. Garākiem pārgājieniem lieti noder nūjošanai paredzētas nūjas, bet tas nav obligāti.


Apģērbs.
Ir teiciens- nav sliktu laika apstākļu, bet ir tikai nepiemērots apģērbs. Atliek vien noskaidrot, kas tad ir piemērots apģērbs.
1. Apavus vajadzētu izvēlēties ar rievotu zoli un augstumā virs potītes. Optimālākais risinājums ir speciālie tūristu pārgājiena (hiking) vai treking zābaki, var izmantot arī citus, bet galvenais lai būtu nostiprināta potīte un zoles neslīdētu.
2. Vidējā gaisa temperatūra pie polārā loka vasarā ir ap 15-20C, bet samērā bieži nokrīt arī līdz 5C, vai pat vēl zemāk, tāpēc lietderīgi ir paņemt kādu siltāku jaku. Arī naktij siltāku drēbju kārta nenāks par ļaunu. Tāpat ir jānodrošinās pret vēju un lietu. Vislabākā izvēle ir Gore-tex vai līdzīga materiāla virsjaka, kas elpo, bet nelaiž mitrumu un aiztur vēju. Ļoti labi, ja ir arī tāda paša auduma bikses, bet var iztikt arī ar parastajām kokvilnas. Galvenais vajag izvairīties no neelpojošiem sintētiskiem meteriāliem.
3. Cepure ar nagu vai panamas tipa galvassega.


Veselība
Neskaitot personiskās higiēnas lietas ir jānodrošinās dažādām mikro traumām un no medikamentiem ieteicams ņemt līdzi : plāksterus, dezinfekcijas līdzekļus, marli, elastīgo saiti, pretsāpju līdzekļus, smēri sastiepumiem, aktīvo ogli vai ko līdzīgu, zāles pret temperatūru.
Pilnīgi noteikti nedrīkst aizmirst pretodu līdzekļus!


Makšķerēšana
Lielākajā daļā upju un ezeru ir noteikti minimālie zivju izmēri : alatai 30cm, forelei 35cm. Paturēt var 5 zivis dienā. Piemēram- 5 alatas vai 2 alatas un 3 foreles. Ņemot vērā, ka cope notiek tālu no apdzīvotām vietām, tad nerakstīta ētika nosaka, ka tiek paturētas tikai tik daudz zivis, cik ir iespējams izlietot pārtikā. Parasti tas ir ne vairāk, kā viena/divas zivis uz personu. Pārējās tiek saudzīgi atbrīvotas un atlaistas.
Šeit ir atļauta makšķerēšana tikai ar mākslīgajām ēsmām, respektīvi- spiningošana un mušiņmakšķerēšana. Ir arī posmi, kas ir paredzēti tikai mušiņmakšķerēšanai, kā arī ar limitētu paturamo zivju skaitu un minimālo izmēru.
Upes Ziemeļzviedrijā ir samērā platas un krasta aizaugums minimāls, tāpēc jāizvēlas spiningus sākot no 2,40m un garākus, ar svara testu robežās no 2-18gr. No mānekļiem sevi ir pierādījuši dažādi „rotiņi” 1-3 Nr., kā arī nelieli vobleri. Vidējais mekšķerēšanas dziļums ir 1-2m, bet mēdz gadīties arī dziļākas bedres. Dzidrajā ūdenī priekšroka dodama monofilajām auklām ar diametru 0.18-0.23mm. Optimāli ir 0.2mm.
Mušiņmakšķerēšanai būs piemēroti 5-7 klases kāti. Kādu auklu un ķeršanas veidu izvēlēties ir katra makšķernieka izvēle, bet viennozīmīgi vislielāko baudu sagādā zivs piemānīšana ar sauso mušiņu. Te sevi ir pierādījušas dažādas „Mayfly”, „Caddis” un „Klinkhammer” tipa mušiņas, protams izmantojot arī nimfas, strīmerus ir iespējams tikt pie kārtīga loma.
Ekipējumā noteiktu vajadzētu būt brienamajam kombinezonam vai garajiem zābakiem, jo bieži pie „karstākajiem punktiem” var piekļūt tikai iebrienot. Polarizējošās saules brilles palīdzēs vieglāk lasīt upi un atrast zivis.